طلسم تئاتر رفتن من بالاخره شکسته شد و امشب به یک نمایش تئاتر رفتم به نام نیمه تاریک ماه. امروز صبح به صورت خیلی اتفاقی از طریق اینستاگرام و پیج خانم المیرا دهقانی تبلیغ نمایش تئاتر رو دیدم که از امشب اجرا میشه.

داستان راجع به دوستانی هست که یک شب را در منزل یکی از دوستان‌شون قرار می‌گذارند تا کنار هم باشند و ماه گرفتگی را با دستگاه تلسکوپ تماشا کنند. وقوع ماه‌گرفتی تنها یک دلیل برای گرد هم آمدن این افراد هست؛ ولی به کار بردن آن در داستان طعنه‌‌ایست به رازها و رمزهای پنهانی که هرکسی با خود دارد. در ادامه داستان حرف از مسائل مخفی‌شان می‌شود که گوشی موبایل مثل جعبه‌ی سیاه هر شخصی به حساب می‌آید.

هفت دوست خانوادگی (سه زوج و یک تازه جدا شده) برای شام دور هم جمع شده و دست به بازی دیوانه‌واری می‌زنند. آن‌ها در دفاع از اینکه هیچ چیز برای مخفی کردن از همسران و دوستان خود ندارند، قبول می‌کنند که در طول شام، تلفن‌های همراه خود را روی میز بگذارند و هر تماس دریافتی، پیام و ایمیل را برای سایر افراد علنی کنند. ناگفته پیدا است که با درامی پرفرازونشیب، پر از شیطنت، سوءتفاهم‌های خنده‌دار و حقیقت‌های تلخ رو به رو خواهیم بود.

قبلا همین موضوع را در قالب فیلم دیده بودم. و به همین علت کمی از جذابیت تماشای تئاپر آن کاست. به نظر من دیدن هرکدام یعنی نمایش تئاتر و نسخه فیلم سینمایی آن جذابیت و ارزش تماشا را دارد. فیلم Perfect Strangers درامی ایتالیایی با ریتم تند و پر دیالوگ است که در ۹۰ دقیقه، جهنمی از دروغ و قضاوت را پیش چشمتان علم می‌کند.

فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، با عنوان انگلیسی Perfect Strangers و عنوان اصلی Perfetti Sconosciuti محصول سال ۲۰۱۶ و ساخته پائولو جنووسی است. فیلم چه از سمت منتقدین و چه در گیشه با اقبال خوبی رو به رو شد و توانست به فروش ۱۶ میلیون یورویی فقط در ایتالیا و به امتیاز ۸۳ درصد در سایت Rotten Tomatoes دست پیدا کند. فیلم برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه بهترین فیلم دیوید دی دوناتلو نیز شده است. ایده اولیه فیلم آن‌قدر جذاب و وسوسه‌انگیز بوده که نسخه‌های اسپانیایی و یونانی آن نیز تولیدشده‌اند.

جهت اطلاع دوستان نمایش تئاتر در تماشاخانه ملک واقع در خیابان شریعتی، نبش ملک تا پانزدهم ادامه دارد و ساعت شروع نمایش از ساعت هشت و سی دقیقه شب می‌باشد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دل نوشته های من گنج یاب,طلایاب 09195912100 دلنوشته های من و عشق غیرممنوعم! دیوار یادگاری های یک عاشقانه خرید و فروش کفتر کاکل به سر تجارت الکترونیک اطلس ایده CRM blog بانک الکترونیکی مهران زرعکانی